عسل عناب 11 خواص بی نظیر عسل عناب برای سلامتی!

عسل عناب حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی است که نقش مهمی در وعده غذایی ایفا می کند. همچنین سرشار از ویتامین C است که باعث افزایش قدرت بدنی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. یکی دیگر از خواص مهم این عسل ، عضله سازی است.

تاریخ عناب

4000 هزار سال پیش ، میوه عناب بیشتر بومی چین بود که به آن خرما چینی می گفتند. چون وقتی او رسید ، شبیه یک تاریخ بود. اما با گذشت زمان ، این میوه در مناطق گرمسیری دیگر رشد کرد. این درخت به هوای گرم و آب فراوان نیاز دارد. میوه عناب در هر منطقه با نام های مختلفی ذکر شده است. به عنوان مثال در شرق آسیا عناب به نام های هندی ، قرمز و چینی و در هند و پاکستان نیز به عناب معروف است.

این میوه را می توان به صورت تازه یا خشک مصرف کرد. عناب تازه طعمی نزدیک به طعم سیب شیرین می دهد و طعم عناب خشک کمی به طعم خرما نزدیکتر است. با این حال ، عناب خشک بیشتر در آشپزی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود. همچنین حاوی قند و کالری بیشتری نسبت به عناب تازه است. اگرچه عناب تازه و خشک شده بسیار مغذی هستند ، به خاطر داشته باشید که عناب خشک حاوی قند و کالری بیشتری در هر وعده است ، بنابراین در حد اعتدال بخورید.

خواص عسل عناب

1. خواص آنتی اکسیدانی

عسل عناب به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان از جمله ویتامین A ، B و C است که به ترمیم و جلوگیری از آسیب سلولی و کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب مضر در بدن کمک می کند. قدرت آنتی اکسیدانی عسل عناب ممکن است مزایای وسیعی برای کبد و سیستم قلبی عروقی داشته باشد.

2. ضد التهاب

عسل عناب یک ضد التهاب عالی است. ساپونین های موجود در عسل عناب دارای خواص ضد التهابی قوی است. تحقیقات علمی همچنین نشان می دهد که انواع عسل دارای اثرات مفیدی بر سیستم ایمنی بدن است. عسل عناب بدون این خاصیت نیست. این عسل حاوی فلاونوئیدها و پلی ساکاریدهاست که دانشمندان معتقدند همچنین نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب دارند.

3. آرام بخش

ترکیبات و مواد معدنی موجود در عسل عناب به آرامش فعالیت هیپوکامپ در مغز کمک می کند. عسل عناب حاوی یک ترکیب فلاونوئیدی است که به نظر می رسد از طریق تأثیر آن بر سروتونین ، خواب بهتر را تقویت می کند.

4. قند خون پایین

عسل عناب ، مانند بسیاری از انواع دیگر عسل ، در صورت مصرف مناسب می تواند به کاهش قند خون کمک کرده و بدن را در برابر دیابت و سایر اختلالات متابولیک محافظت کند. برخی از دانشمندان معتقدند عناب به دلیل غلظت بالای ویتامین A که می تواند حساسیت به انسولین را افزایش دهد ، توانایی کاهش قند خون را دارد. تحقیقات دیگر به تأثیرات مثبت عناب بر آدیپونکتین ، هورمون تنظیم کننده قند خون و سایر نشانگرهای متابولیک اشاره می کند ، بنابراین این عوامل نیز ممکن است عواملی در خواص کنترل کننده قند خون عسل عناب باشند.

5. خواب را بهبود بخشد

بسیاری از پزشکان عسل را برای خواب بهتر به عنوان مکمل غذایی برای بیمارانی که از بی خوابی یا مشکلات مشابه رنج می برند توصیه می کنند. به نظر می رسد عسل عناب برای افرادی که از بی خوابی و سایر مشکلات بی خوابی مرتبط با استرس و اضطراب رنج می برند ، مثر است. یکی از مهمترین فواید عسل عناب این گیاه می تواند ذهن را آرام کند ، فعالیت عصبی را آرام کند و به تحریک و حفظ خواب کمک کند.

6. درمان استرس

با زندگی پر مشغله امروز ، بسیاری از افراد به دلیل استرس کاری ، استرس و اضطراب را تجربه می کنند که می تواند بر خواب آنها تأثیر منفی بگذارد. عسل عناب به دلیل داشتن ترکیبات زیست فعال می تواند به کاهش این مشکلات کمک کند. به دلیل سروتونین موجود در آن ، پیام های عصبی را برای ایجاد روحیه بهتر در افراد منتقل می کند.

7. به درد معده کمک می کند

هزاران سال است که عسل برای بسیاری از مشکلات از جمله نفخ ، معده درد و یبوست استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که عسل عناب می تواند اسیدیته معده را کاهش داده و همچنین بدن را در برابر مشکلات معده محافظت کند. این باعث می شود که دستگاه گوارش به خوبی کار کند و هضم آسان تری را در پی دارد.

8. تقویت سیستم ایمنی بدن

برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، عسل عناب می تواند نقش مفیدی به عنوان یک غذای مغذی و خوشمزه داشته باشد ، زیرا التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد ، که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و ما را بیشتر مستعد بیماری می کند. چندین ترکیب موجود در این عسل ، از جمله ساپونین ها ، فلاونوئیدها و پلی ساکاریدها ، از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند.

9. کنترل سرطان

به نظر می رسد عسل عناب نقش مهمی در کنترل سرطان دارد. چندین ترکیب زیست فعال در این عسل ، از جمله: ساپونین ها ، فلاونوئیدها ، آنتی اکسیدان ها ، پلی ساکاریدها و تری گلیسیریدها ، این توانایی را دارند که روند رشد را کند کرده و برخی از انواع سلول های سرطانی را از بین ببرند.

10. سلامت قلب

آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی عسل عناب ممکن است مزایای زیادی برای محافظت از سیستم قلبی عروقی داشته باشد. ساپونین های موجود در عسل عناب می تواند به کاهش کلسترول کمک کند. تحقیقات علمی نشان داده است که عناب سطح کلسترول HDL را بدون افزایش کلسترول مضر LDL افزایش می دهد.

11 تقویت مغز

برای محافظت از مغز ، عسل عناب ممکن است دارای تعدادی مزایای محافظتی از جمله محافظت از نورون ها در برابر آسیب و خرابی ، کمک به ترمیم حافظه و بهبود یادگیری و محافظت در برابر اختلالات شناختی باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که همه انواع عسل ، از جمله عسل عناب ، ممکن است بتوانند از فعالیت ناکارآمد مغز که باعث بیماری آلزایمر می شود جلوگیری کنند.

تا حالا شده عسل عناب تمام کنید!؟ اگر تجربه استفاده از آن را دارید ، لطفاً آن را در قسمت نظرات برای ما ذکر کنید.

https://bit.ly/3lKnxWQ

خرید عسل